Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Přijď uvidíš co si eště neslyšel aneb hudební diletanti a jejich syntéza zvuku, akce a obrazu

10. 11. 2022

17–18 h

Komponovaný pořad ponoří posluchače do poloviny 80. let 20. století, kdy se rodily v různých sociálních prostředích kapely, které hrály industrial, alternativní rock a folk, underground i psychedelic rock.
Představí genezi hudební skupiny Svoz Řepy, která se formovala ze studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Tito totální diletanti vnímali médium hudby a jeho performanci v syntéze zvuků, tance a filmových projekcí jako rituální neopakovatelný autentický zážitek, aniž by měli potuchy o tom, co se děje za hranicemi země a existuje-li nějaká soudobá hudba, jejíž postupy využívali.
Večer bude prošpikován zvukovou a fotografickou dokumentací, videoprojekcí i recitací textů. Seznámíme se s atmosférou a realitou osmdesátek v době, kdy se lámal starý režim a pro tvorbu nastávaly nové podmínky. Zmíníme kontext "družebních kapel“, jako byla Elektrická svině a Anarchistické žestě a v té době také působící QUAK.
Večerem Vás provede Marek Pražák, Renata Skřebská a…
Pořadatelé neručí za další živelná překvapení – „přijď uvidíš co si eště neslyšel“ (citát z plakátu ke koncertu z 2. 4. 1985).

Komponovaný večer se uskutečňuje jako doprovodný program k výstavě PŘIROZENÍ (1989–1992) / Ostravští divocí. Více o výstavě ZDE

Vstup volný

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero