Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE / 10–18

GVUO DOMA / Serafínovy tipy na tvoření / 12. 4. – 25. 8.

Ahoooj!

Jsem lachtan a jmenuji se Serafín. Jméno mi vybraly děti, které navštěvují naše programy v galerii. Nenarodil jsem se v přírodě jako mí lachtaní kamarádi, ale v ateliéru významného sochaře Jana Laudy, který mě vytvořil z hladkého kovu, jemuž se říká bronz. Původně jsem sloužil jako chrlič vody ve výběhu s plameňáky v ZOO Ostrava. S plameňáky mi bylo dobře, ale protože jsem byl vystavený všem nečasům, jako je déšť i mráz, převezli mě do tepla Domu umění. Teď si hovím v mezipatře nad schody a tajně pokukuji, co všechno se tady děje. 

Oblíbily jste si mě, děti, a já Vás samozřejmě taky! Díky tomu jsem se stal symbolem edukačního centra GVUO, kde společně s lektorkami připravujeme různé tvůrčí aktivity, dílny a jiné programy.  V této době pro vás chystáme například interaktivního průvodce GALERIE V KOSTCE pro rodiny s dětmi. Máte se na co těšit! Seznámím Vás v něm s galerií, představím umělecká díla z našich sbírek a budu Vám rádcem u zajímavých úkolů a námětů na tvoření v galerii, doma i venku. A taky Vám prozradím nejrůznější tajnosti ze zákulisí, ale PŠŠŠT!

Určitě víte, že jsou již brány galerie otevřené a můžete se přijít podívat na nové výstavy. Už se mi po Vás stýskalo! Protože bychom si doprovodné programy a dílny kvůli současným omezením tolik neužili, otevřeme je pro Vás zase až na podzim. Abychom byli i nadále v kontaktu, připravil jsem pro Vás s lektorkami tvořivé úkoly na doma! Můžete si je stáhnout ZDE (v části Edukační programy).

Představíme Vám naše nové umělecké přírůstky (obrazy, sochy, objekty i fotografie), kterými se budete moci inspirovat. Každé úterý zveřejníme nový tip na tvoření! Nezapomeňte Vaše výtvory vyfotit a vložit je do komentáře pod příspěvek na Facebooku GVUO, nebo je zveřejnit na Instagramu pod heslem #gvuodoma. 

Už se těším, až si z nich uděláme virtuální výstavu!

Plááác a pusu

Váš Serafín a lektorky

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero