Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

GVUO DOMA / Serafínovy tipy na tvoření

Ahoooj!

Jsem lachtan a jmenuji se Serafín. Jméno mi vybraly děti, které navštěvují naše programy v galerii. Nenarodil jsem se v přírodě jako mí lachtaní kamarádi, ale v ateliéru významného sochaře Jana Laudy, který mě vytvořil z hladkého kovu, jemuž se říká bronz. Původně jsem sloužil jako chrlič vody ve výběhu s plameňáky v ZOO Ostrava.

S plameňáky mi bylo dobře, ale protože jsem byl vystavený všem nečasům, jako je déšť i mráz, převezli mě do tepla Domu umění. Teď si hovím v mezipatře nad schody a tajně pokukuji, co všechno se tady děje. 

Oblíbily jste si mě, děti, a já Vás samozřejmě taky! Díky tomu jsem se stal symbolem lektorského centra GVUO, kde společně s edukátorkami připravujeme různé tvůrčí aktivity, dílny a jiné programy.  Nedávno jsme vydali interaktivního průvodce GALERIE V KOSTCE. Koupit si ho můžete na pokladně Domu umění. Seznámím Vás v něm s galerií, představím umělecká díla z našich sbírek a budu Vám rádcem u zajímavých úkolů a námětů na tvoření v galerii, doma i venku. A taky Vám prozradím nejrůznější tajnosti ze zákulisí, ale PŠŠŠT!

Pokud nemůžete galerii a naše programy navštívit, připravil jsem pro Vás s edukátorkami také tvořivé úkoly na doma! Můžete si je stáhnout ZDE (v části Edukační programy). Představujeme Vám v nich naše umělecké sbírky (obrazy, sochy, objekty i fotografie), kterými se můžete inspirovat. Nezapomeňte Vaše výtvory vyfotit a poslat nám je na e-mailovou adresu sedlakova@gvuo.cz, nebo je zveřejněte na sociálních sítích pod heslem #gvuodoma. 

Už se těším, až si z nich uděláme virtuální výstavu!

Plááác a pusu

Váš Serafín a edukátorky

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero