Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Výstavy v Galerii výtvarného umění v Ostravě končí, Dům umění čeká rekonstrukce střechy

24. 4. 2019

Už jen do 30. dubna máte možnost prohlédnout si výstavy v Galerii výtvarného umění v Ostravě (GVUO). Dům umění, GVUO ve středu 1. května zavírá, aby mohla být zrekonstruována jeho střecha. Památkově chráněná budova bude až do podzimu z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřena. Zpřístupní ji vernisáž výstav Otto Gutfreunda a Rudolfa Sikory v úterý 15. října, obnovena bude také stálá expozice i cyklus výstav jednoho díla ze sbírek GVUO. 

"Díky této rekonstrukci bude obnoven vzhled Domu umění z roku 1926, což považuji za velmi důležité, protože se jedná o jednu z nejkvalitnějších architektonických památek u nás. Moravskoslezský kraj na památkovou péči významně přispívá, konkrétně na opravu střechy Domu umění letos z krajského rozpočtu půjde 12 milionů korun," uvedl náměstek hejtmana kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Už jen poslední týden tedy zbývá na prohlédnutí výstav v Domě umění, GVUO. Jedná se o současné německé umění ze sbírky Adam Gallery, konceptuální instalace Jána Mančušky, které GVUO zakoupila v loňském roce, stálou expozici a výstavu jednoho díla ze sbírek GVUO. Výstavní projekty v GVUO si od začátku roku prohlédlo přes 19 tisíc návštěvníků. Uskutečnilo se 46 edukačních programů a 4 komentované prohlídky.

"V době rekonstrukce výstavy v Domě umění, GVUO pořádat nebudeme. Vybrané doprovodné programy přesuneme do Knihovny GVUO na Poděbradově ulici 12. Týká se to přednášek Marka Zágory a Gabriely Pelikánové, prezentace studentů FU a PdF OU s názvem ŠEST a festivalu Ostravská muzejní noc," uzavírá Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Více informací o výstavách a doprovodných programech naleznete na www.gvuo.cz i Facebooku GVUO. Dům umění, GVUO je až do 30. dubna otevřen úterý až neděle od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 100 korun na všechny výstavy a zlevněný vstup 50 korun. Vstup pro seniory nad 65 let a v neděli je volný.

Jana Malášek Šrubařová
srubarova@gvuo.cz
731 691 563


Výstavy v GVUO, 23. 1. – 30. 4. 2019:

DESET / současné německé umění ze sbírky Adam Gallery
Galerie výtvarného umění v Ostravě představuje německé umění z let 2006–2008 ze sbírky Adam Gallery. Zastoupeny jsou velkoformátové malby, kresby, tisky i objekty André Butzera, Hanse-Petera Thomase AKA Bary, Marcela Hüppauffa, Thomase Helbiga, Andrew Gilberta, Markuse Selga, Gerolda Millera, Thilo Heinzmanna, Andrey Lehmann a Christiana Macketanze.
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Ostrava.

ZISKY 2018 GVUO: (KON)TEXTY Jána Mančušky 
Galerie výtvarného umění v Ostravě zakoupila v roce 2018 do svých sbírek dva textové artefakty Jána Mančušky, oba jsou nyní k vidění v Domě umění, GVUO. První objekt je text upevněný na zdi. Pozorný čtenář ho může přečíst až osmi různými způsoby. Druhým artefaktem je videoinstalace s překvapivou pointou na konci. Odhalte všechna poselství slavného konceptualisty Jána Mančušky. 

Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO / Josef Bolf / V noci 
Dvanácté dílo, malbu V noci od Josefa Bolfa vybrala šéfredaktorka časopisu Artikl a fotografka Bára Alex Kašparová. 

František Jureček – Alois Sprušil / Nová galerie v nové republice 
Stálá expozice Domu umění, GVUO vás vtáhne do historie galerie i jejích raných sbírek. Mecenáš a sběratel František Jureček odkázal Domu umění svou kolekci sto dvaceti výtvarných děl, která se stala základem dnešních sbírek GVUO.


Připravované podzimní výstavy:

vernisáž 15. 10. 2019 v 17 hodin, Dům umění, GVUO, Jurečkova 9, Ostrava

16. 10. – 12. 1. 2020 
OTTO GUTFREUND Bod zlomu

16. 10. – 12. 1. 2020 
Rudolf Sikora

16. 10. – 12. 1. 2020 
Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO 

Znovuotevření stálé expozice
František Jureček – Alois Sprušil / Nová galerie v nové republice 

listopad 2019 – leden 2020
ZISKY 2018 GVUO: KATEŘINA ŠEDÁ Bedřichovický poledník

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero