fbpx
Treść ładuje się...
Dom sztuki
WT–NIE 10:00–18:00

Dla szkół

Programy edukacyjne dla szkół

Programy edukacyjne dla szkół

ZABAWA I PRZYGODA POMIĘDZY DZIEŁAMI SZTUKI!

POZNAJ SZTUKĘ NA WŁASNĄ SKÓRĘ!

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Więcej informacji i rezerwacje:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz

Długość programu:
Przedszkola 60 minut
Szkoła podstawowa, szkoła średnia i inne grupy 60-120 minut w zależności od uzgodnienia

Wejście: 30 CZK / osoba, pedagog towarzyszący gratis

Programy odbywają się od poniedziałku do piątku od 8 do 18 godz.

Zalecamy zamawianie programów z wyprzedzeniem szczególnie w przypadku, kiedy potrzebna jest określona data.

Zamówienie jest wiążące, musi zawierać datę i godzinę, nazwę programu, rocznik, liczbę uczniów w grupie, imię i nazwisko, nazwę szkoły, numer telefonu i adres e-mail.

Jeśli nie możesz się do nas dodzwonić przez telefon, pracujemy właśnie z dziećmi i chętnie oddzwonimy do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

PŘIROZENÍ / 1989–1992 / Ostravští divocí

26. 9. – 16. 12. 2022

Výstava představuje výtvarnou skupinu Přirození, která působila v letech 1989–1992 v Ostravě. Její členové, jako například Jan a Daniel Balabánovi, Jiří Surůvka, Hana Puchová, Petr Pastrňák a další, hráli od druhé poloviny 80. let 20. století významnou roli v rámci celorepublikové svobodné tvorby mimo oficiální scénu. Zastoupeny budou jejich díla z oblasti kresby, malby, grafiky i prostorové tvorby.

ZACHUMLANÁ RADOST

pro MŠ a I. třídu ZŠ

NA KOUSKY

pro II. – V. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

BEZ ZÁBRAN

pro II. stupeň ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

NA NIC SI NEHRAJ!

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

POST-OBJEKTIV

10. 10. – 16. 12. 2022

Přijďte zhlédnout fotografie, které GVUO nakoupila během několika předchozích let. Jedná se o výběr snímků, které vznikly na přelomu devadesátých let 20. století a nultých let 21. století. Výstava i její název odkazují k post-konceptuálním přístupům, kdy se fotografie rozchází s modernistickou tradicí, pracuje s formální nekorektností, tematizuje všednost, využívá nová média, experiment a materiálové přesahy. Zastoupena budou díla Michala Kalhouse, Markéty Othové, Lukáše Jasanského a Martina Poláka i dalších.

PŘES OKRAJ

pro MŠ a I. třídu ZŠ

ZÁZNAM PROSTORU

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

V HLEDÁČKU

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

Buďte originál, učte v galerii!


Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.

Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).

Programy dla szkół szyte na miarę

Programy dla szkół szyte na miarę

Są Państwo zainteresowani programem edukacyjnym szytym na miarę dla swoich uczniów lub studentów? Na Państwa życzenie chętnie przygotujemy program z dziedziny sztuki plastycznej, historii sztuki czy kultury.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Więcej informacji i rezerwacje:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero