Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

GVUO ve finále Ceny Czech Grand Design 2018

Jsme hrdí a máme obrovskou radost!

Naši grafičtí designéři Robert V. Novák a Zuzana Burgrová získali druhé místo v kategorii grafický designér roku za novou vizuální identitu Galerie výtvarného umění v Ostravě v prestižní Ceně Czech Grand Design 2018.  

„I to, že se vizuální identita GVUO dostala mezi finalisty v kategorii grafický design je svým způsobem výhra. Náš přístup totiž není „na první dobrou”, je spíš méně viditelnou prací, která je vedena vývojem grafické prezentace galerie, jakousi vizuální evolucí. Na jedné straně to je grafická podoba individuálních výstav, kde vzniká interakce mezi grafikou a tématem, a na straně druhé pak poměrně strohá podoba ostatních propagačních výstupů galerie, tvořená postupně a nedogmaticky. V obou případech se ale snažíme hovořit současným grafickým jazykem. To, že porotu tato práce zaujala, je pro nás další podporou v nastoupené cestě,“ vysvětluje grafický designér Robert V. Novák.

Ceny Czech Grand Design jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu České republiky. Ocenění získávají osobnosti za nejlepší práce v oborech design, móda, fotografie, šperk a grafický design. Ceny byly uděleny na slavnostním večeru ve Stavovském divadle, který přenáší Česká televize.

Vítěze vybrala Akademie designu ČR. Pro rok 2018 přijalo členství 61 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu.  Nejlepší projekty se volí ve tříkolovém hlasování s účastí porot v odborných kategoriích. Absolutním vítězem je pak Grand Designér roku, zvolený napříč všemi kategoriemi.

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero