Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00
Petr Lysáček / lysacek@post.cz -
Petr Lysáček / lysacek@post.cz -
Petr Lysáček / lysacek@post.cz -
Petr Lysáček / lysacek@post.cz -
Petr Lysáček / lysacek@post.cz -

Petr Lysáček / lysacek@post.cz

Publikace, která vznikla při příležitosti výstavy v ostravském Domě umění, nabízí strukturální vhled do myšlení a tvorby tohoto významného postkonceptuálního umělce. Napříč médii, tak by se dala charakterizovat kontinuita Lysáčkova formálního přístupu. Volné mísení médií umožňuje nejen tvůrčí svobodu, ale především možnost postihovat mnohovrstevnatost a složitost současného světa. Odpadová materialita, vizuální odpudivost a třaskavost výrazu provokují a nutí k přemýšlení. Publikace obsahuje několik zajímavých textů, například od Jiřího Surůvky, nebo Františka Kowolovského, které svérázně přibližují uměleckou osobnost Petra Lysáčka. Silnou signální výpovědí je dopis autora adresovaný kurátorovi výstavy (F. Kowolovskému). Přenáší mentální pochody a východiska při přípravě výstavního konceptu v ostravském Domě umění. Publikace je bohatá na reprodukce a fotky instalací v nejrůznějších prostorách a galeriích. Nechybí fotodokumentace performancí a reflexe bezprostředních záznamů ze života umělce.

Katalog vznikl díky podpoře Galerie výtvarného umění v Ostravě, p.o. a městská kulturní zařízení, p.o. – Galerie Šternberk (Výstavní program Galerie Šternberk se koná za podpory Ministerstva kultury ČR).
Vydal: Galerie výtvarného umění v Ostravě, p.o., MKZ Galerie Šternberk a Petr Lysáček
Autoři textů: PhDr. Zdeněk Altman, Dan Cameron, František Kowolowski, Petr Lysáček, Milena Lavická, Marta Smolíková, Jiří Surůvka, Jana a Jiří Ševčíkovi
Fotografie: Gabriel Bodnár m., Nikola Bukajová, Josef Fantura, Fedor Gabčan, Vladimír Goralčík, David Horan, Karel Kocourek, František Kowolowski, Tomáš Nosil, Martin Polák, Martin Popelář, František řezníček, Jiří Surůvka, Vladan Šír, Radovan Šťastný, Vladimír Šulc, Petr Zubek a další.
Redakce: Nikola Bukajová
Jazyková úprava: Radka Mejzlíková
Grafická úprava: Jiří Martuška – www.kunstdesign.cz

78 s., 113 reprodukcí, brožovaná

ISBN 978-80-85091-98-4   


 


Kód produktu: K0213
67
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero