Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Basis of Gray / MAREK SIBINSKÝ

17. 11. 2021 – 2. 1. 2022
Záštitu nad výstavou převzal Lukáš Curylo, první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.
Financováno z rozpočtu Ministerstva kultury ČR.

Vernisáž se uskutečnila v úterý 16. listopadu v 17 hodin. Komentovaná prohlídka s autorem a kurátorem se uskutečnila 30. listopadu. 

Autor svou tvorbu strukturuje v delších časových horizontech, v nichž rozvíjí individuální tvůrčí program – potenciál. Na šedém horizontu se mu objevují kombinace tvůrčích vizí, které ho nutí kriticky uvažovat o širším kontextu společenských proměn. Sibinský ve své práci vědomě tvůrčím způsobem pracuje se společensko-ideologickým a umělecko-historickým kontextem. Tento kontext umělecky zpracovává, aby definoval svou vlastní pozici.

Grafik skrze objevitelskou práci prohlubuje svou orientaci v grafických disciplínách digitálních i analogových forem a jejich vzájemných interakcích. Neustále testuje schopnost grafického myšlení vymezit tematický prostor pro aplikované použití. Autor rozvíjí své grafické principy do různých stran a prostorů.

Róbert Makar

Třetí výstava z cyklu OSTRAVA SOBĚ.

CYKLUS OSTRAVA SOBĚ
Cyklus výstav OSTRAVA SOBĚ navazuje na dlouhodobou výstavní strategii představující autory, kteří k Ostravě mají úzkou vazbu (Hana Puchová, Daniel Balabán, František Kowolowski, Zbyněk Janáček, Petr Lysáček atd.). V souvislosti s aktuální situací otevřených – zavřených galerií jsme se rozhodli tuto linii zintenzivnit a rozšířit ji na celoroční program. V letošním roce budou představeni Václav Rodek, Marek Sibinský a Eliška Čabalová. Věřím, že vzájemně prospěšné partnerství s ostravskou kulturní scénou bude pokračovat i v příštích letech.

Jiří Jůza

Kurátor: Róbert Makar
Text: Róbert Makar
Grafický design: Katarína Jamrišková
Propagace: Jana Malášek Šrubařová, Magdaléna Staňková
Vzdělávací programy: Hedvika Dalecká, Jana Sedláková

VERNISÁŽ zde
KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA zde
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA zde

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero