Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

SVĚDECTVÍ - pravda, která měla zůstat skryta

4. 11. 2022

Projekce filmového dokumentu začne v 18 hodin.

Ročně se na území České republiky zabije 130 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije?
Dokument Svědectví odhaluje pravdu, již živočišný průmysl záměrně tají. Pomocí záběrů ze skrytých kamer proniká za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, malochovů, ale také domácích chovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na pouhé zboží. Ukazuje konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a představuje je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu.

Režie: Michaela Vincourová, Lukáš Vincour, Věra Mikušová, Petr Beneš, Adele H.
Scénář: Věra Mikušová, Michaela Vincourová, Petr Beneš
Střih: Adele H., Petr Beneš
Hudba: Petr Beneš, Filip Brišš, Asher Pope, Ofshane
Produkce: Zvířata nejíme, z.s.

Hrají: Petr Vachler (vypravěč), Ben Cristovao, Tereza Plicka, Robert Plicka, Magdalena Šormová, Luboš Vidlička, Klára Vidličková, Aneta Marková, Marie Šebestová, Jan Müller, Iva Linda Maruščáková, Daniela Randáková, Hana Klvanová.

ČR, 2021, 133 min., česky, anglické titulky, ČSFD
Premiéra: 1. 11. 2021

O AUTORECH:
Jsme parta přátel, které spojuje láska ke zvířatům, víra v lepší budoucnost a spravedlnost. Každý z nás se věnuje jinému oboru, ale cíl máme společný – chceme světu ukázat pravdu.

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero