Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Mína Krejčí: Ještě pořád můžeme tančit

26. 5. 2022

18–20 h

Srdečně zveme na uvedení knihy Ještě pořád můžeme tančit od Míny Krejčí, autorky žijící dnes v Austrálii. Dále vystoupí Eliška Čabalová, pořadem provází Jiří Macháček.

Kniha Ještě pořád můžeme tančit představuje soubor krátkých vyprávění o životě v ústavu pro přestárlé v Austrálii. V dobře zajištěných ústavech vše funguje správně a racionálně, ale jediné, co ovšem takto dobře nepracuje, jsou naše stárnoucí či přímo stará umírající těla a duše. Drsný a upřímný autorčin pohled na život v pozdním věku omilostňuje snad naděje, že jednou všechno tělesné trápení skončí, že i když jsme nemohoucí a předurčeni ke konci, můžeme se smát a třeba i tančit...

Prozaička Mína Krejčí vyrůstala v Havířově. Vystudovala filozofickou fakultu se zaměřením na výtvarnou výchovu a češtinu. Svou výtvarnou erudicí patřila k nejtalentovanějším studentům. Víc než dvacet let bydlí v Austrálii, kde se věnuje starým lidem na jejich poslední cestě. Autorka poukazuje na chmurnou stránku života v ústavu. Jednotlivé příběhy rezidentů se setkávají na stránkách knihy s krátkými úvahami a osobními příběhy. Čtenář v nich může nalézt pozitivní lidství, jež autorka prokládá ironií a jemným, občas černým humorem. 

vstup volný

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero