Načítání obsahu...
Dům umění
ZAVŘENO

Projekt SITUACE

23. 9. 2019

Přijďte se podívat, jak tvoří umělci. Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) a Ostravská univerzita (OU) připravily týdenní malířskou intervenci na zeď budovy přiléhající k Domu umění. Vznik uměleckých děl v rámci projektu SITUACE můžete sledovat od pondělí 23. do pátku 27. září za Domem umění. Do intervence se zapojí 7 umělců. 

Cílem intervence je umělecky zpracovat výklenky zdi, která je viditelná z parkoviště za Domem umění. Vytvořená umělecká díla budou mít pouze dočasný charakter, spolu s přístavbou Bílého stínu bude zeď časem zbořena. Umělce vybrali kurátor GVUO Jaroslav Michna a pedagogové FU OU František Kowolowski a Jiří Kuděla. Společné téma umělcům zadáno nebylo. Využívat budou nejrůznější techniky – malbu štětcem i sprejem, včetně kombinovaných technik. V 7 výklencích tak vznikne 7 dočasných velkoformátových uměleckých děl. GVUO musí pro realizaci projektu zajistit penetraci a výmalbu podloží. Materiál financuje Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, do něhož GVUO a Dům umění územně patří.

Lidé mohou sledovat vznik uměleckých děl po celý týden od 10 do 16 hodin  samozřejmě s ohledem na dobré počasí. V případě dešťů bude tvorba odložena na další dny. 

Autoři:
Kristýna Krutilová
Filip Nádvorník
Václav Buchtelík
Tereza Samková
Karolína Kolbová
Adéla Matalová
Bára Krejčová© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero