Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Ostravská muzejní noc

28. 8. 2021

Po roční pauze se opět uskuteční kulturní festival Ostravská muzejní noc.

Až do pozdních nočních hodin se vám otevřou dveře do více než 20 ostravských institucí a organizací, které se věnují kultuře a vzdělávání. Připravili jsme pro vás program plný zábavy, poznávání i dobrodružství. 

Vstupné se ten večer nikde neplatí.

Sdílejte s námi atmosféru, zážitky i dobrou náladu na #ostravskamuzejninoc

V GVUO pro vás připravujeme volné prohlídky výstav HYBRID-IN a VÁCLAV BROŽÍK / Kresby a také tvůrčí dílny, hudební doprovod a výborné občerstvení na terase Domu umění.

VÝSTAVY:
HYBRID-IN
VÁCLAV BROŽÍK / Kresby
Honza, Petra / Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO / HANA PUCHOVÁ
stálá expozice

PROGRAM:
17.00–23.00 h Laboratorium
Otevřená interaktivní audio-vizuální herna pro děti i dospělé. Ponořte se do magického světa obrazů a zvuků. Hrajte si a experimentujte se světlem, stíny, barvami a relaxujte při poslechu audioknihy. Zúčastnit se můžete kdykoliv v tomto časovém rozmezí.

17.30 h Optimistet
Vystoupení pěvecké skupiny pod vedením muzikoterapeutky Jany Sedláčkové, skupinu budou doprovázet hrou na bubny Michaela a Daniel Plecháčkovi.

18–22 h Tváře v obrazech
Tvůrčí dílna. Která tvář je pravá? Jaké masky si nejčastěji nasazujeme? Pojďte si vytvořit fantaskní masky různých velikostí, tvarů a barev, které by vyjadřovaly vaši osobitost. Zúčastnit se můžete kdykoliv v tomto časovém rozmezí, omezená kapacita.

20.00 h CI3
Koncert ostravského tria, které vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial a hudebně se pohybuje mezi různými žánry. František Kuča – kytara, zpěv, Kristýna Krompolcová – basa, Viktor Dořičák – bicí

22.00 h Vizuálně-zvuková akce
Vystoupí ostravští VJ Jakub. O. a DJ DLKT. Oba jsou členy kolektivu Audio Video Bass.
DLKT chápe elektronickou taneční hudbu jako opensource. Prostřednictvím djingu přenáší tento přístup do svých setů, ve kterých volně kombinuje převážně experimentálnější formy tzv. hardcore kontinua britské taneční hudby s těmi tradičnějšími.
Jakub O. se v rámci vjingu obsahově zaměří na výstavu HYBRID-IN, přesněji na samotná díla, která vizuálně zrecykluje. Kompozičně se obraz zaměří na tvary děl a strukturu použitých materiálů – rezivějící plechy, lešení, sádra, stavební pěna, polyuretan, dřevotříska, polystyrén, odpadky atd. Co se formy týče, bude vjing ovlivněn prostředím taneční hudby. Práce se světlem a tmou vytvoří atmosféru kontrastu mezi klidnými, mozaikovými plochami a dynamičtějšími pasážemi odkazujícími na rytmické prvky taneční hudby.

ÚČAST NA AKCI:
Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci je třeba dodržet následující opatření:
Povinné jsou respirátory FFP2.
Dvoumetrové rozestupy, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.
Negativní výsledek testu, nebo potvrzení o prodělání nemoci, či očkování.

TESTY:
V případě antigenního testu potvrzení nesmí být starší než 72 h.
V případě PCR testu potvrzení nesmí být starší než 7 dní.

POTVRZENÍ:
O prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech.
O uplynutí 14 dní po aplikaci poslední dávky očkování.


© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero