Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Knižní variace s Eliškou Čabalovou

12. 8. 2023

13–17 h
Workshop Elišky Čabalové.

Nelepené knižní formy, hledání souvislostí formy a obsahu. Přesnější zadání bude účastníkům řečeno na místě. Moment překvapení budiž stimulem k vlastní tvorbě.

ELIŠKA ČABALOVÁ (1955), výtvarnice a pedagožka, žije a pracuje v Ostravě. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, Filozofickou fakultu Univerzity Palackého Olomouc, kde se věnovala tapisériím a knižní tvorbě, a další knihařské vzdělání získala v ateliéru Jindřicha Svobody v Brně. V letech 1994–1999 vyučovala v Ateliéru grafického designu na Fakultě výtvarných umění VUT. Na Fakultě umění Ostravské univerzity vyučovala od roku 2007, kdy fakulta vznikla. Na autorských i skupinových výstavách vystavuje od 70. let 20. století. Během svého života vytvořila více než 300 autorských knih. Ovládá mnoho dnes již nepoužívaných knižních technik. Získala řadu prestižních ocenění a je zastoupena ve státních i soukromých sbírkách v České republice i zahraničí.

Workshop je určený pro úplné začátečníky i mírně pokročilé, svůj výtvor si odnesete domů. Potřebné vybavení dostanete na místě.

Eliška Čabalová doporučuje si před workshopem prohlédnout výstavu Jana Wojnara, která bude inspirací pro společnou práci.

Vstupné: 1 699,- Kč

Kapacita: 10 osob 

Kup ZDE

Rezervace workshopu je platná až po uhrazení kurzovného. 

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero