Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Fantasmagoriana a nový Protimluv

25. 11. 2021

Srdečně zveme na uvedení nového čísla časopisu Protimluv a publikace Fantasmagoriana, knihy německých strašidelných pověstí z 19. století.
Hosty pořadu budou performerka a básnířka Jana Orlová, jejíž básně z připravované sbírky Miluji tebe a Hornbach podtrhují nové vydání časopisu, a dále publicista, filmový kritik a editor Martin Jiroušek, autor konceptu knihy Fantasmagoriana.
Pořadem provází Jiří Macháček, šéfredaktor revue Protimluv. 

JANA ORLOVÁ (* 1986) Absolvovala Fakultu výtvarných umění v Brně (ateliér performance Tomáše Rullera). Představila se na různých festivalech performance jako např. Malamut v Ostravě, A.K.T. v Brně aj. Vydala dosud sbírku Čichat oheň (Pavel Mervart, 2012) a Újedě (Větrné mlýny, 2017). Verše publikovala např. v Salónu Práva, Protimluvu, Tvaru aj. Její poezie formálně vychází z úsporného erotického verše Jany Krejcarové a tradice českého undergroundu, inspiraci nalézá také v popkultuře, v rozšířených stavech vědomí. Zveřejněné texty v novém čísle Protimluvu 3/2021 jsou z připravované sbírky Miluji tebe a Hornbach. Žije v Praze.

MARTIN JIROUŠEK (1973) Absolvoval obor Teorie a dějiny dramatických umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Studium uzavřel prací Nekonvenční horor a jeho základní rysy. Spolupracoval s různými filmovými festivaly i kulturními instituty. Přednášel na univerzitách v Brně, Olomouci, Opavě a Ostravě. V současnosti působí na volné noze, píše články pro MF DNES, provozuje antikvariát a přednáší o vztahu filmu a literatury. Pod hlavičkou Protimluvu vydal publikaci o hororu v českých zemích s názvem Černý bod (2015), inicioval jako editor antologii Fialoví ďábli (2020) a je autorem konceptu knihy německých strašidelných pověstí z 19. století s názvem Fantasmagoriana (2021). 

Vstup volný
Rezervovat se můžete ZDE 

ÚČAST NA AKCI:
Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci je třeba dodržet následující opatření:
Povinné jsou respirátory FFP2.
Dvoumetrové rozestupy, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.

V počtu do 20 osob není potřeba se prokazovat žádným potvrzením.


© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero