Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Výstavy v Domě umění nekončí, GVUO je prodlouží až do rekonstrukce střechy

19. 3. 2019

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) prodlužuje aktuální výstavy až do květnové rekonstrukce střechy Domu umění. GVUO nyní vystavuje současné německé umění, konceptuální práce Jána Mančušky, malbu V noci od Josefa Bolfa v rámci Výstavy jednoho díla ze sbírek GVUO a stálou expozici věnovanou zrodu Domu umění, GVUO a galerijních sbírek. Výstavy budou v GVUO k vidění minimálně do konce dubna, možná i déle. Po zahájení rekonstrukce bude z bezpečnostních důvodů výstavní budova pro veřejnost uzavřena.

"Současné výstavy si během dvou měsíců prohlédlo dohromady více než 12 tisíc návštěvníků. Výstavy budou dále zpřístupněny až do chvíle prvních zásahů do střechy, jejíž rekonstrukce se snaží obnovit vzhled Domu umění z roku 1926. Moravskoslezský kraj i touto formou významným způsobem pečuje o jednu z nejkvalitnějších architektonických památek v Ostravě," vysvětluje Lukáš Curylo, první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Některé doprovodné programy budou v období rekonstrukce z Domu umění přesunuty do Knihovny GVUO na Poděbradově ulici. „Týká se to přednášek Marka Zágory a Gabriely Pelikánové, prezentace studentů FU a PdF OU, literárních čtvrtků a festivalu Ostravská muzejní noc. Koncerty soudobé hudby, edukační programy, dílny a ostatní programy v době rekonstrukce pořádat nebudeme,“ doplňuje Jana Malášek Šrubařová, tisková mluvčí GVUO.

V úterý 15. října bude Dům umění, GVUO otevřen zahájením nových výstavních projektů: ZISKY 2018 GVUO: Kateřina Šedá / Bedřichovický poledník; Otto Gutfreund / Bod zlomu a výstavy slovenského konceptualisty Rudolfa Sikory. Obnovena bude i stálá expozice a výstava jednoho díla ze sbírek GVUO. 

Současné výstavy si můžete prohlédnout v Domě umění, GVUO v úterý až neděli od 10 do 18 hodin. Vstupné na všechny výstavy činí 100 korun, zlevněné 50 korun. Pro seniory a v neděli je vstup volný. Více informací o průběhu rekonstrukce, výstavách a doprovodných programech naleznete na webových stránkách www.gvuo.cz a Facebooku.


Aktuální výstavy v GVUO, 23. 1. – 24. 3. 2019, prodlouženy minimálně do 30. 4. 2019:

DESET / současné německé umění ze sbírky Adam Gallery

Galerie výtvarného umění v Ostravě představuje německé umění z let 2006–2008 ze sbírky Adam Gallery. Zastoupeny jsou velkoformátové malby, kresby, tisky i objekty André Butzera, Hanse-Petera Thomase AKA Bary, Marcela Hüppauffa, Thomase Helbiga, Andrew Gilberta, Markuse Selga, Gerolda Millera, Thilo Heinzmanna, Andrey Lehmann a Christiana Macketanze. 

ZISKY 2018 GVUO: (KON)TEXTY Jána Mančušky 

Galerie výtvarného umění v Ostravě zakoupila v roce 2018 do svých sbírek dva textové artefakty Jána Mančušky, oba jsou nyní k vidění v Domě umění, GVUO. První objekt je text upevněný na zdi. Pozorný čtenář ho může přečíst až osmi různými způsoby. Druhým artefaktem je videoinstalace s překvapivou pointou na konci. Odhalte všechna poselství slavného konceptualisty Jána Mančušky. 

Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO / Josef Bolf / V noci 

Dvanácté dílo, malbu V noci od Josefa Bolfa vybrala šéfredaktorka časopisu Artikl a fotografka Bára Alex Kašparová. 

stálá expozice: František Jureček – Alois Sprušil / Nová galerie v nové republice 

Stálá expozice Domu umění, GVUO vás vtáhne do historie galerie i jejích raných sbírek. Mecenáš a sběratel František Jureček odkázal Domu umění svou kolekci sto dvaceti výtvarných děl, která se stala základem dnešní sbírky GVUO. 


Jana Malášek Šrubařová
srubarova@gvuo.cz
731 691 563


© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero