Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE / ZAVŘENO
Erich Mendelsohn -
Erich Mendelsohn -
Erich Mendelsohn -
Erich Mendelsohn -
Erich Mendelsohn -

Erich Mendelsohn

Jméno Ericha Mendelsohna asi není třeba představovat. Jeden nejvýznamnějších architektů nejen první poloviny dvacátého věku. Pozoruhodná postava v počátcích spjatá s výtvarným uměním prostřednictvím věhlasné skupiny „Der Blauer Reiter“. Dalším výrazným inspirativním prvkem jeho díla je hudba, a to konkrétně dílo Bachovo. Mendelsohn proslul jako architekt vysoce funkčních, ale přesto dynamických staveb, kterým přes tyto určující dimenze dokázal vtisknout svůj vlastní typický rukopis. Jeho dílo zanechalo významnou stopu v dějinách architektury. V publikaci nalezneme všechny významné autorovy počiny včetně slavné Einsteinovy věže v Postupimi.

Katalog byl vydán u příležitosti výstavy Erich Mendelsohn | Dynamika a funkce | Vize kosmopolitního architekta v Domě umění – Kabinetu architektury 22. května – 5. července 2009 pořádané Galerii výtvarného umění v Ostravě a SPOK – spolkem pro ostravskou kulturu pod záštitou generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczkové. Kurátorka výstavy: Regina Stephan Kurátoři výstavy v Ostravě: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec a Martin Strakoš Odborná spolupráce při instalaci výstavy v Ostravě: Ita Heinze-Greenberg Autoři textu: Regina Stephan a Martin Strakoš Koncepce katalogu a editoři: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec a Martin Strakoš Jazyková redakce: Martina Němcová- Dragonová a Martin Strakoš Překlad z němčiny: Martina Stejskalová pro Goethe-Institut Praha Překlad resumé: Jan Hrabec (angličtina) a Jiří Seidl (němčina) Graficky upravil a sazbu provedl Jaroslav Němec. Vytiskla tiskárna Printo, s. r. o., Ostrava – Poruba Vydání první, Ostrava 2009 Nákledem 1000 ks, vydal SPOK – spolek pro ostravskou kulturu, o. s. Vdovská 36, 712 00 Ostrava | www.trojhlavydrak.com a Galerie výtvarného umění v Ostravě, p. o. Jurečkova 9, 702 00 Ostrava | www.gvuo.cz ISBN 978-80-904096-2-0 (SPOK) ISBN 978-80-85091-89-2 (GVUO)

Katalog byl vydán u příležitosti výstavy Erich Mendelsohn | Dynamika a funkce | Vize kosmopolitního architekta v Domě umění – Kabinetu architektury 22. května – 5. července 2009 pořádané Galerii výtvarného umění v Ostravě a SPOK – spolkem pro ostravskou kulturu pod záštitou generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczkové.
Kurátorka výstavy: Regina Stephan 
Kurátoři výstavy v Ostravě: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec a Martin Strakoš
Odborná spolupráce při instalaci výstavy v Ostravě: Ita Heinze-Greenberg 
Autoři textu: Regina Stephan a Martin Strakoš 
Koncepce katalogu a editoři: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec a Martin Strakoš 
Jazyková redakce: Martina Němcová-Dragonová a Martin Strakoš 
Překlad z němčiny: Martina Stejskalová pro Goethe-Institut Praha 
Překlad resumé: Jan Hrabec (angličtina) a Jiří Seidl (němčina) 
Graficky upravil a sazbu provedl Jaroslav Němec. 
Vytiskla tiskárna Printo, s. r. o., Ostrava – Poruba 
Vydání první, Ostrava 2009 
Nákladem 1000 ks, vydal SPOK – spolek pro ostravskou kulturu, o. s. 
Vdovská 36, 712 00 Ostrava | www.trojhlavydrak.com 
a Galerie výtvarného umění v Ostravě, p. o. 
Jurečkova 9, 702 00 Ostrava | www.gvuo.cz 
ISBN 978-80-904096-2-0 (SPOK) 
ISBN 978-80-85091-89-2 (GVUO) Kód produktu: K0203
48
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero