Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE / 10–18

Klangschatten, Henrik Olsson a Ola Rubin

17. 3. 2020

Dvojkoncert z cyklu Pohyby, zvuky, prostory představující mezinárodní experimentální hudebně-zvukovou scénu. Hudební večer v Domě umění tentokráte uvede dvě dvojice, která každá svým způsobem a možnostmi svých nástrojů navodí neobvyklý dialog mezi sebou, danými prostory a posluchači. Ti se stanou důležitou součástí  procesu vytvářející atmosféru celé události.
vstup volný

BRIGIT ULHER A PETR VRBA – KLANGSCHATTEN 

Unikátní setkání dvou respektovaných improvizátorů, kteří vytrvale osahávají hranice možností svých nástrojů. Rozšířené techniky, preparace, použití elektroniky, to je společná základna pro Birgit a Petra, duo, které vzniklo po velmi úspěšném koncertu na festivalu NOW now v Sydney, jehož organizátoři měli skvělý nápad, aby si zahráli společně. Navzájem se pečlivě poslouchají a stejně tak se inspirují pro nové trajektorie během jejich na místě tvořených skladeb.

HENRIK OLSSON a OLA RUBIN 

Henrik Olsson a Ola Rubin jsou dva uznávaní švédští improvizátoři aktivně vystupující na mezinárodní experimentální scéně.  Na první poslech tohoto dua by se nám mohlo zdát, že si každý hraje sám pro sebe, ale při pozornějším vnímání zřetelně slyšíme  nápaditost a souhru obou improvizátorů. Atraktivní a neobyvklé spojení pozounu a elektrické kytary, dobrodružství hudebního dialogu, objevování nových zvuků, dynamická a expresivní hra, abstraktní zvukové tvary, ohromující rytmy, hledání neobvyklých svobodných prostorů. To jsou základní charakteristiky společné improvizace dua Olsson a Rubin a současně jistota pro posluchače, že poslech koncertu bude stát opravdu za to.© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero