logo přechod 1 přechod 2
domů o galerii sbírky expozice pro školy výstavy centrum e-obchod
GVUO > O galerii > Služby pro veřejnost  
 
Galerie výtvarného
umění v Ostravě

příspěvková organizace
Poděbradova 1291/12,
702 00 Ostrava 1
+420 596 112 566
info@gvuo.cz
Dům umění
Otevírací doba:
úterý 10 - 20 hodin
středa - neděle
10 - 18 hodin
 
Moravskoslezský kraj
Galerie výtvarného umění v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Rada galerií ČR
GVUO je členem
Rady galerií ČR
 
Generální partner
Partneři
 
Spolupracujeme s
SPOK
Bludný kámen


            

 

Galerie výtvarného umění v Ostravě nabízí svým návštěvníkům celou řadu doprovodných programů. Je hlavním organizátorem kulturní akce Ostravská muzejní noc, která spojuje nejrůznější kulturní instituce. Co dva roky připravuje letní Minimaraton elektronické hudby a podzimní festival alternativní tvorby Pohyb-Zvuk-Prostor, jenž se rok co rok střídají. Spolupracuje na festivalech Malamut a Protimluv.fest. Galerie výtvarného umění v Ostravě také podporuje neziskové organizace a na konci listopadu jim poskytuje prostor pro benefičně-charitativní akci nazvanou Advent plný andělů. Od roku 2010 se GVUO podílí na Dětském dni spolu s dalšími institucemi, které společně oslovují dětské publikum.

GVUO rovněž pro veřejnost provozuje knihovnu, jež čítá přibližně 18 000 knih a katalogů výstav. V knihovně je 20 badatelských míst s fungující wi-fi a 3 místa s počítečem, připojeným na internet. Knihovna rovněž poskytuje dokumentaci Domu umění a činnosti GVUO už od jejich vzniku.

V knihovně GVUO probíhají v pravidelných měsíčních intervalech přednášky Marka Zágory a Martina Jirouška (kromě července a srpna). Vždy druhé úterý v měsíci probíhají přednášky Marka Zágory na téma Umělecké dílo jako pramen poznání života ve středověku. Každou třetí středu v měsíci přednáší Martin Jiroušek o výtvarném umění na filmovém plátně.

K výstavám GVUO připravuje doprovodné programy ve formě komentovaných prohlídek, animačních programů, koncertů, divadelních představení, performancí a autorských čtení.

 
 
Pro školy
 
 
 
 
 
 
 
 
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY
 


copyright 2008 - 2011| Galerie výtvarného umění v Ostravě | all rights reserved TOPlist